• Odklad daňového přiznání
 • Vedení účetnictví
 • Zastupování před úřady
 • Daňové poradenství

Odklad daňového přiznání

Jako každý rok nabízím zajištění odkladu podání přiznání k dani z příjmů za předchozí rok do 30.6. ( POZOR: bez zpracování přiznání). Cena za odklad pro fyzickou osobu činí 1500,- Kč a za právnickou osobu 2500,- Kč bez DPH.

POZOR ! Žádost o odklad lze uplatnit do 30.6. do 12:00 hodin a plné moci budou zaslány oproti potvrzení o provedení platby z banky zaslaného do 15:00 hodin. Po tomto termínu nebudou žádosti o odklad již akceptovány. Děkuji za pochopení.

  Jak postupovat pro odklad daňového přiznání?

 • Zašlete mi žádost o odklad mailem společně s identifikačními údaji společnosti - stačí IČO a u právnické osoby jméno podepisujícího statutárního zástupce, u fyzické osoby IČO a DIČ, a to na mail smerhovsky@gmail.com
 • Obratem Vám ze stejného emailu zašlu k úhradě fakturu za odklad. Platba předem je bohužel nutná po předchozích zkušenostech a děkuji za pochopení. Platba na účet je transparentní a o odklad se nemusíte obávat.
 • Po připsání částky na účet Vám zašlu vyplněnou plnou moc na odklad daně. Takto zaslanou plnou moc SAMI DORUČÍTE v termínu pro podaní přiznaní na Váš finanční úřad, a to buď datovou schránkou, elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem či fyzicky s originálním podpisem. Podpis daňového poradce na plné moci být nemusí !
 • Termínem pro podání přiznání se rozumí prodloužený termín, tedy datum 30.6.. Tato plná moc může být zaslána až i jako součást daňového přiznání, ale toto podání musí být učiněno včas, tedy do 30.6..
 • Fyzické osoby zašlou plnou moc též na zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení.
 • Až budete mít hotové přiznání, zašlete ho v XML (a pokud možno v PDF) souboru na můj mail a já jej z mé datové schránky zašlu na FÚ. Tím je vše hotovo. Soubor ve formátu XML je nutný!

Vše se dá stihnout během několika minut, záleží na rychlosti převodu mezi bankami a způsobu doručení plné moci na FÚ.

Pro klienty s vedením daňové evidence nebo účetnictví je tato služba zdarma. Zastupování před úřady státní správy na základě plné moci (FÚ, ČSSZ, zdravotní pojišťovny apod.). Pro klienty s vedením daňové evidence nebo účetnictví je tato služba automaticky zohledněna v ceně a je zdarma. Klient tímto komunikuje s úřady prostřednictvím naší kanceláře a nepřijde s úřady do styku.

Vedení účetnictví

Smluvní cena za vedení daňové evidence se pohybuje od 2000,- Kč. Za zpracování podvojného účetnictví od 3000,- Kč za měsíc (bez DPH). V této ceně je i daňové poradenství a daňová optimalizace včetně odkladu placení daní.

Vedení účetnictví a daňové evidence včetně DPH a zpracování mezd (silniční daně spod.). Ceny za zpracování účetnictví jsou domluveny a stanoveny dle rozsahu zpracování paušální částkou za měsíc na základě smlouvy o vedení účetnictví, nikoli za zpracovanou položku (účetní doklad).

V této ceně je popř. zahrnuto vedení mezd, tj. zpracování přehledů pro OSSZ (PSSZ), zdravotní pojišťovny, roční výkazy mezd pro FÚ, (měsíčně nemusíte ani nic podepisovat a vyplňovat, přijde Vám mailem "pouze" příkaz k úhradě), vedení a evidence daně silniční včetně sestavení a podání přiznání k této dani, sestavování a podávání přiznání k DPH je samozřejmostí.

Zastupování před úřady

Zastupování před úřady státní správy na základě plné moci (FÚ, ČSSZ, zdravotní pojišťovny apod.).

Pro klienty s vedením daňové evidence nebo účetnictví je tato služba automaticky zohledněna v ceně a je zdarma.

Klient komunikuje s úřady prostřednictvím naší kanceláře a nepřijde s úřady do styku. Na základě plné moci nemusí být klient přítomen při kontrole finančním úřadem, správou sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovnou a vše za Vás vyřídí naše kancelář.

Daňové poradenství

Daňové poradenství - Poradenství v oblasti daní a odvodů poplatků a plateb, a to buďto jednorázově nebo na základě smlouvy o daňovém poradenství.

Hlavním cílem je zákonné snížení poplatků a daní. Při vedení účetnictví kontinuálně celoročně sledujeme klientův vývoj základu daně a pravidelně konzultujeme s klientem tento vývoj, a pokud je potřeba, optimalizujeme průběžný stav a základ daně tak, aby byl klient spokojen s aktuálním stavem daní a poplatků.


Často kladené dotazy

Jak dlouho trvá celé vyřízení odkladu daňového přiznání?

Vše se dá stihnout během několika minut, záleží na rychlosti převodu mezi bankami a způsobu doručení plné moci na FÚ.

Jak to funguje?

Zajištění odkladu placení daní z příjmů fyzických osob a právnických osob do 30.6. je zajištěno daňovým poradcem na základě plné moci k předložení daňového přiznání.